Szukaj opon

Barum

Marka Barum wywodzi się od naszych południowo-zachodnich sąsiadów – Czechów. Historia założenia firmy, która zajęła się produkcją opon jest zaskakująca, ponieważ wszystko zaczęło się od marki obuwia – Bata, która w 1932 roku szukała nowej gałęzi w przemyśle, aby zwiększyć przychody. Tak też wchodząc w kooperację z firmami Ruben i Mitas, stworzyli Barum – aby podbić nie tylko rynek krajowy, ale wyjść poza jego granice.

W 1953 roku oficjalnie powstało przedsiębiorstwo o nazwie Barum i w kolejnych latach stworzono pierwszy zakład, w którym rozpoczęto prężną produkcję opon (w Otrokovicach). O budowie nowego miejsca dla Barum zadecydował fakt, że w drugiej fabryce, która należała do Bata, linia produkcyjna powoli gasła. Choć marka coraz lepiej radziła sobie na rynku i mogła pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży, podjęto decyzję o dołączeniu do największego producenta opon na rynku – Continental AG. Wraz z pierwszym dniem marca 1993 roku po niecałym roku przyłączania się i tworzenia na nowo norm i zasad produkcji, została powołana spółka Barum Continental sro. Tym samym linia produkcyjna Barum stała się też największym zakładem w Europie.

Opony Barum polecane są kierowcom, którzy szukają rozwiązań o klasie ekonomicznej. Produkty idealnie sprawdzą się przy prowadzeniu samochodu w dużych miastach, które pokonują często małe dystanse. Dobre właściwości jezdne przy zachowaniu korzystnej ceny przemawiają na plus. Sprawdzą się niemal na każdej nawierzchni, oferując dodatkowo bezpieczeństwo i co jest ważne – komfort jazdy.

Newsletter

Nowości, promocje, specjalne zniżki i kody rabatowe
na Twoją skrzynkę e-mail.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl