Szukaj opon

Opony stosowane w przemyśle charakteryzują się różnorodną budową, ponieważ pracują na takich sprzętach jak: ładowarki, wózki widłowe, koparki itd. Jedne z nich poruszają się po drogach asfaltowych, gdy inne nie wyjeżdżają z rozkopanego placu budowy, na którym dominuje błotnisty teren, trudny do poruszania się. Dlatego wybierając odpowiednie opony przemysłowe, należy kierować się nie tylko typem i średnicą, ale również budową bieżnika i przeznaczeniem.

Na rynku opony do urządzeń przemysłowych podzielono na trzy różne klasy:

  • opony przemysłowe diagonalne – charakteryzują się najczęściej krzyżującym się bieżnikiem, są bardzo wytrzymałe oraz cicho pracują, jednakże generują znacznie większe zużycie paliwa i stosuje się je w pojazdach, które nie osiągają zawrotnych prędkości
  • opony przemysłowe diagonalne z opasaniem
  • opony przemysłowe radialne (promieniowe) – charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością na uszkodzenia oraz urazy, bieżnik nie zużywa się tak szybko, jak w przypadku opon diagonalnych, a do tego mają mniejsze opory toczenia i powodują niższe zużycie paliwa.

Nasi klienci chcąc dobrać odpowiednie, nowe opony przemysłowe, powinni przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie – w jakich warunkach będą pracować oraz czego od nich oczekują. To determinuje wybór. Należy zwrócić uwagę, że opony klasy diagonalnej i radialnej znacznie różnią się w cenie, dlatego dokładna analiza będzie tutaj niezbędna do dokonania właściwego zakupu.

Jeżeli mają Państwo problem z dobraniem opon przemysłowych, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Po zapoznaniu się z charakterem pracy oraz maszynami, dobierzemy takie produkty, które spełnią swoją rolę w pracy. W naszym sklepie znajduje się bardzo duży wybór nowoczesnych opon, jak i bestsellerów. Dostarczamy je natychmiastowo do Państwa biura, korzystając z kuriera oraz innych firm przewozowych.

  • Zobacz jak odpowiednio dobrać oponę do twojego auta.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl