Szukaj oponZapraszamy do zapoznania się z oferta opon rolniczych z rozmiaru  6.00-16. Podany rozmiar jest popularny w ciągnikach rolniczych jako montowany na oś przednią.   Rozmiar ten był montowany w ciągnikach takich jak Ursus C330 , Ursus C360 
Z rozmiaru 600-16 posiadamy różnorodną gamę producentów takich jak Mitas, Farmking, Cultor, Taurus itd. W rozmiarze 6.00x16 znajdziemy również różnorodne  opony rolnicze  z różnych zestawem wzorów bieżników, posiadamy w sprzedaży bieżnik opony typu rowek, kostka, jodełka lub inne ich kombinacje. 
Wybierając opony rolnicze do naszego ciągnika rolniczego musimy się zastanowić nad ich przeznaczeniem . Przykładowo opony rolnicze typu rowek będą odznaczały się doskonałą kierowalnością ale z drugiej strony będą się gorzej spisywać w ternie błotnistym. Lepiej w takim terenie odnajdą się opony typu kostka. Jeżeli posiadamy ciągnik z przednim napędem idealne zastosowanie znajdą tutaj opony typu jodełka, gdyż jest to bieżnik zalecany na osie napędowe.  
Kolejną istotną rzeczą ważną przy dokonywaniu zakupu opon do naszego pojazdu rolniczego jest ich wytrzymałość. W naszym przypadku w rozmiarze 6.00-16 musimy wybierać opony z największą liczbą  PR  czyli płócien inaczej warstw. Im więcej tych warstw opona jest bardziej wytrzymała i mniej podatna na uszkodzenia. 

  • Zobacz jak odpowiednio dobrać oponę do twojego auta.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl