Szukaj opon

Opony w rozmiarze 185/65 R15 to bardzo korzystna oferta dla użytkowników aut z półki średniej oraz ekonomicznej. Ten rozmiar został także doceniony przez producentów samochodów, którzy seryjnie dokładają je do swoich flagowych modeli. Najczęściej spotkamy je na takich pojazdach jak: BMW serii 3, Alfa Romeo 147, Audi A4, Citroen C3, Fiat Punto, Mercedes z serii A i C oraz Volvo V40, V70, a także S40.

ECE-R 30 to przepisy, które obowiązują w całej Europie i mówią o tym, w jaki sposób oznaczać opony, aby były one zrozumiałe w odczytywaniu. Przede wszystkim, wszelkie parametry powinny znajdować się na oponie – po boku w postaci liczb i liter.

W przypadku rozmiaru 185/65 R15 powyższe liczby informują o:

185 – taka wartość mówi nam o szerokości samej opony, a dokładniej o wartości wyrażonej w milimetrach między ścianą zewnętrzną, a wewnętrzną opony. Każdy producent informuje, że opony nie są na tyle idealne, że wartość 185 mm będzie w rzeczywistości osiągnięta i niekiedy jest dopuszczalna granica błędu, która wynosi kilka milimetrów.

65 – profil opony jest wartością, którą otrzymujemy zestawiając jej szerokość do wysokości i wyrażamy w procentach.

R – oznaczenie konstrukcji opony. Litera R oznacza konstrukcję radialną, która przeważa na rynku opon do samochodów osobowych.

15 – wymiar felgi.

  • Zobacz jak odpowiednio dobrać oponę do twojego auta.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl