Szukaj opon

Rozmiar 195/60 R15 jest kolejnym, bardzo popularnym rozmiarem, jaki wybierają polscy kierowcy. Jest zarezerwowany nie tylko dla małych, miejskich pojazdów, ale również samochodów z segmentu D. 195/60 R15 jest także lubiany przez producentów, dlatego można znaleźć wiele korzystnych ofert, które można znaleźć m.in. w naszym sklepie internetowym z oponami. Ten rozmiar najczęściej jest zakładany na: Opel Astra, Volvo V70, a także Toyota Avensis czy mniejsze Corolle.

ECE-R 30 to przepisy, które obowiązują w całej Europie i mówią o tym, w jaki sposób oznaczać opony, aby były one zrozumiałe w odczytywaniu. Przede wszystkim, wszelkie parametry powinny znajdować się na oponie – po boku w postaci liczb i liter.

W przypadku rozmiaru 195/60 R15 powyższe liczby informują o:

195 – liczba, która pojawia się na samym początku rozmiaru opony, mówi o jej szerokości. W tym przypadku jest to 195 milimetrów. Wszystkie takie wartości są obarczone drobnym błędem i w rzeczywistości opona może być szersza lub węższa o kilka mm.

60 – druga wartość pojawiająca się w oznaczeniu rozmiaru, odnosi się do profilu opony. Wyrażona w procentach.

R –opona ma konstrukcję radialną. Uważa się, że na rynku opon do samochodów osobowych przeważają produkty o takiej właśnie konstrukcji.

15 – wartość wyrażamy w calach. Oznacza średnicę felgi, na którą przeznaczona jest opona.

  • Zobacz jak odpowiednio dobrać oponę do twojego auta.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl