Szukaj opon

Prawdę mówiąc, na rynku uznaje się zaledwie kilka modeli opon w rozmiarze 225/50 R17, to wybór i tak jest dosyć duży. Cenowo będą się znacznie od siebie różnić, dlatego trafią zarówno do klienta, który szuka korzystnej ceny i dobrej jakości, jak i rewelacyjnej opony, za którą jest w stanie zapłacić więcej pieniędzy. Rozmiar 225/50 R17 najczęściej można spotkać na takich samochodach jak: Skoda Octavia, Renault Scenic czy Volvo S80.

ECE-R 30 to przepisy, które obowiązują w całej Europie i mówią o tym, w jaki sposób oznaczać opony, aby były one zrozumiałe w odczytywaniu. Przede wszystkim, wszelkie parametry powinny znajdować się na oponie – po boku w postaci liczb i liter.

W przypadku rozmiaru 225/50 R17 powyższe liczby informują o:

225 – ta wartość mówi o tym, jaką ma szerokość kupowana opona. Aby precyzyjniej opisać mierzone wartości, należy je sprawdzić przykładając miarę do dwóch ścian opony (wewnętrznej i zewnętrznej) podczas gdy jest naciągnięta na felgę. Zawsze wyrażana jest w milimetrach.

50 – procentowa wartość opisująca profil opony.

R – oznaczenie konstrukcji opony. Radialna jest jedną z najpopularniejszych, jakie spotkamy w ogumieniu do samochodów osobowych.

17 – średnica felgi wyrażana w calach.

  • Zobacz jak odpowiednio dobrać oponę do twojego auta.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl