Szukaj opon

Opony, które są dostępne w rozmiarze 225/55 R17 to Niskoprofilowe ogumienie, najczęściej stosowane w dużych samochodach. Producenci SUVów oraz dużych aut rodzinnych chętnie dodają rozmiar takiej opony do seryjnych modeli swoich aut. Najczęściej można je spotkać w Toyota RAV4, Nissan X-Trail, Kia Sportage czy Subaru Forester. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą opon w rozmiarze 225/55 R17.

ECE-R 30 to przepisy, które obowiązują w całej Europie i mówią o tym, w jaki sposób oznaczać opony, aby były one zrozumiałe w odczytywaniu. Przede wszystkim, wszelkie parametry powinny znajdować się na oponie – po boku w postaci liczb i liter.

W przypadku rozmiaru 225/55 R17 powyższe liczby informują o:

225 – liczba ta zawsze podawana jest w milimetrach. Mówi nam o szerokości opony po jej naciągnięciu na feldze. Mierzy się, dopasowując dwa punkty na ogumieniu znajdujące się na ściance zewnętrznej oraz wewnętrznej opony. W powyższym przykładzie mowa o 225 milimetrach szerokości.

55 – profil opony, wyrażony w punktach procentowych.

R – jak radialna. Jest to oznaczenie konstrukcji samej opony.

17 – ostatnia liczba, która pojawia się w rozmiarze opony, mówi o średnicy felgi, na jaką jest przeznaczona – jak tutaj, 17 calowa.

  • Zobacz jak odpowiednio dobrać oponę do twojego auta.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl